Kwartet smyczkowy PRESTIGE

Moje zdjęcie
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Poland
Kwartet Smyczkowy PRESTIGE składa sie z absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej związanych z Operą Nova, Filharmonią Pomorską i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Oprócz grania koncertów kwartet PRESTIGE zajmuje się oprawą muzyczną ślubow- koscielnych i cywilnych, bankietów, eksluzywnych przyjęć, imprez firmowych, wernisaży itp. Doświadczenie i profesjonalizm muzyków kwartetu gwarantuje wysoki poziom artystyczny występów. Repertuar dobierany jest zgodnie z życzeniami klienta; do wyboru klasyka, standardy jazzowe, muzyka filmowa, a nawet współczesne piosenki znane ze stacji radiowych . www.kwartetsmyczkowy.com tel. 609 232 100 e-mail: smyczkowy@gmail.com

czwartek, 19 października 2017

Nowy obraz w muzeum

W czwartkowy wieczór odsłonięto obraz Leona Wyczółkowskiego pt. „Lirnik”, o który wzbogaciła się kolekcja Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Zakup dofinansował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczysty pokaz nowego nabytku miał miejsce w Domu Leona Wyczółkowskiego, gdzie dyrektor dr hab. Michał F. Woźniak wraz kustosz Ewą Sekułą-Tauer oficjalnie odsłonili obraz pt. „Lirnik” z ok. 1901 roku. Pokaz obrazu okrasił koncert zespołu Prestige String Quartet. Słuchacze usłyszeli utwory muzyki polskiej i rosyjskiej z przełomu XIX i XX w.

„Lirnik” to dzieło z wczesnego okresu twórczości Wyczółkowskiego, tzw. ukraińskiego i odnosi się do ludowych przekonań, że lirnicy to ludzie obdarzeni nie tylko talentem muzycznym i poetyckim, ale i darem jasnowidzenia. - Lirnik Wyczółkowskiego stanowi metaforyczne przedstawienie pieśni błądzącej w ciemności, zagubionej, która nie ma słuchaczy ani odzewu - wyjaśnia Ewa Sekuła-Tauer.

zdjęcia: Filip Kowalkowski

Brak komentarzy: